תיבת טקסט: דיאטה קטוגנית
תיבת טקסט: במקרים בהם גם הטיפול התרופתי וגם הדיאטה הקטוגנית לא פתרו בעיית ההתקפים האפילפטים, ניתן לפנות לפתרון כירורגי:  מנסים למצוא את המקום המדויק במוח שבו נמצא מוקד האפילפסיה. לרוב מדובר במוקד שנמצא באונת הרקה. במידה ונמצא מוקד כזה,  אפשר לנסות להוציאו בניתוח .הניתוח, אשר מתבצע בארץ, הינו יעיל מאוד בתנאי שהחולים נבחרים בקפידה.

השתלת קוצב: טיפול זה הוא ניסיוני ועלותו יקרה מאוד, הוא נועד לאותם מקרים שאינם מגיבים לטיפול בתרופות ואינם מתאימים לניתוח . משתילים קוצב המגרה את העצב העשירי של המוח, כאשר הגירוי המתמיד אמור להפסיק את הפרכוסים .
תיבת טקסט: הדיאטה הקטוגנית מבוססת על תפריט עשיר בשומנים ודל בפחמימות, מה שגורם לגוף לנצל שומן במקום סוכר להפקת אנרגיה. דיאטה זו פותחה לפני כ-80 שנה, במטרה למנוע התקפים אצל ילדים. במהלך השנים, עם התקדמות הרפואה ועם פיתוחן של תרופות רבות, נזנחה הדיאטה הקטוגנית, אולם היא בהחלט נותרה חשובה ומועילה במקרים מסוימים של מטופלים שלא נמצא להם פיתרון תרופתי.
חשוב לציין שנושא הדיאטה הקטוגנית עדיין מעסיק את החוקרים רבות ושהיא דורשת שמירה קפדנית ביותר על הרגלי אכילה חדשים ולא נוחים, גם משאר בני המשפחה.  
כמו טיפולים אנטי אפילפטים אחרים, גם בדיאטה הקטוגנית, נחוץ מעקב רפואי צמוד.

אפילפסיה באנגלמן

סוגי ההתקפים

תרשים EEG

תיפול תרופתי לאפילפסיה

דיאטה קטוגנית

מפת האתר